Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mini-czat

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat
6:44-- Wierzbicki: Zaskoczenie taką wiedzą o byłych mieszkańcach . Urodziłem się w Świdziałówce w 1952 r i nic o tych mieszkańcach nie słyszałem. Gratuluję wiedzy i dociekliwości w dokumentowaniu okolicy. Lucjan Wierzbicki
18:41-- Krzysztof: Widzę ,że historyk pracuje. Pozdrowienia ze Swidziałówki
18:34-- admin: Witam wszystkich. Dodałem HISTORIE RODZIN, komentarze i merytoryczna dyskusja na tą chwilę możliwa tylko na forum w wątku o takiej samej nazwie.
6:22-- Wiktor Wierzbicki: do E..A:zdjęcie nr 315 poprawione.Bardzo dziękuję za uzupełnienie.Pozdrawiam
19:25-- E...A: Zdjęcie 315.Pod 13 jest Miszczuk Mikołaj ze Studzionk:)i.Pozdrawiam.
12:36-- Wiktor Wierzbicki: Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia,spokojnych , niezapomnianych chwil w rodzinnym gronie.Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w Nowym 2020 Roku.
7:06-- wojtek: Dużo zdrowia, pomyślności i jeszcze raz pieniędzy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego 2020 roku życzy Wojtek z rodziną :)
7:05-- wojtek: W dniu Bożego Narodzenia;
Dziś składamy Wam życzenia,
Aby raźniej w duszy było,
Aby Wam się dłużej żyło,
Aby szczęścia i radości,
Pomyślności i miłości
Z życia nigdy nie ubyło,
Aby Wam się lepiej żyło.
W życiu bez smutku i cierpienia,
Oto moje Nasze są życzenia.
18:51-- stasia: «link»
5:15-- Wiktor Wierzbicki: Już dawno tak długo nie łaziłem po Augustowie.
18:19-- stasia: «link»
3:35-- Wiktor Wierzbicki: Radosnego świętowania oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego życzy Wiktor Wierzbicki.
5:33-- wojtek: Pogody, słońca, radości,
w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody
- to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych,
Świąt wesołych oraz zdrowych! życzy Poleska :)
5:32-- wojtek: Pogody, słońca, radości,
w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody
- to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych,
Świąt wesołych oraz zdrowych!
11:05-- Wierzbicki: Jednak UNIBEP będzie budował drogę z Ostrowia do Góran - marna szansa że zrobi to dobrze i w terminie . Już budował droge do Dabrowy - to niewiarygodny wykonawca ale najtańszy.
15:26-- Wiktor Wierzbicki: No to aby do 17.09.2019 roku i będziemy jeżdzić asfaltem aż do Góran.Ale będzie wygoda.Prawie jak w Unii Europejskiej.
6:17-- Wierzbicki: Na stronie isokolka nowe zadania powiatu poz 2 z sesji rady powiatu ujęto do przebudowy w 2019 r drogę z Ostrowia Północnego do Góran. Może kiedyś zrobią pożądną drogę do Nowej Swidziałówki i PLANT
11:18-- wojtek: "To właśnie tego wieczoru
Od bardzo wielu wieków
Pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku" *

Niech ta magiczna moc wigilijnego
wieczoru przyniesie Wam spokój i radość,
A każda chwila świąt Bożego Narodzenia
niech żyje własnym pięknem

życzy Wojtek z rodziną :)
10:18-- Wiktor Wierzbicki: Zgodnie z informacją podaną dziś przez proboszcza podlipskiego Msza Święta w dniu Wszystkich Świętych czyli 01.11.2018 roku będzie odprawiona o godzinie 10.00. Po mszy procesja na cmentarz i wypominki.
17:34-- Wiktor Wierzbicki: Coś się dzieje w Elblągu i Pasłęku bo gromkie "sto lat" słychać było aż na Plantach.To rodzina i koledzy śpiewali Zygmuntowi Prończykowi.A dlaczego? A no dlatego ,że skończył 70 lat.Planty dziś też zaśpiewają!!!!Powinien usłyszeć.
5:40-- Wiktor Wierzbicki: Wszystkich którzy pytali o zdrowie Mikołaja Kłusewicza informuję ,że czuje się dobrze ,już przyjeżdża na Borsukowinę a tych co chcą się więcej dowiedzieć zaprasza w odwiedziny.
17:43-- Wiktor Wierzbicki: Msza żałobna za Ś P Sławka Kłusewicza zostanie odprawiona w cerkwi w Ostrowiu w sobotę 18.08 2018 roku o godzinie 9.00
5:39-- Wiktor Wierzbicki: Msza Święta przy krzyżu na rozstajach dróg zostanie odprawiona w sobotę 28.07.2018 roku o godzinie 18.00.Zapraszamy na modlitwę w intencji Świdziałówki,Plant,Kłyszawki i Borsukowiny.
5:28-- Wiktor Wierzbicki: Pogrzeb Sławka Kłusewicza odbędzie się w środę 27.06.2018 roku w Szczecinie.
5:14-- Wierzbicki: Msza święta w Podlipkach na Boże Ciało 31 maja 2018 r o godzinie 10 wraz z procesją.
20:50-- Krzysztof: Wszystkim byłym i obecnym mieszkańcom Świdziałówki , Borsukowiny, Kłyszawki i pobliskich miejscowości życzę Wesołych Świąt
16:59-- stasia: Zachowaj w sercu
czarodziejską magię Świąt
na cały Nowy Rok...
Nie pozwól zgasnąć
bożonarodzeniowym światełkom
radości...
18:06-- stasia: Te dni to czas refleksji i zadumy nad nieodłącznym elementem życia jakim jest przemijanie… W tym zabieganym i nowoczesnym życiu tak często zapominamy ile znaczy i jak ważne jest ludzkie życie… Te dni to czas wspomnień i tęsknota za czymś, czego już nie ma…Myślami i sercem jesteśmy z naszymi bliskimi którzy już niestety odeszli na tą drugą stronę… Którzy już na zawsze będą częścią naszej historii.. których nadal kochamy i tak bardzo nam ich brakuje...
12:46-- Krzysztof: Wiadomość dla zainteresowanych: Msze w Podlipkach w/g następującego porządku : 1.11.- godz. 10,00 wraz z procesją na cmentarz. 2.11.- godz. 8.oo i 10.00 wraz z procesją na cmentarz
7:34-- Krzysztof: Kustosz to nie powinien już jechać na Planty ?
12:33-- Wierzbicki: Najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych wszystkim użytkownikom i sympatykom stronki życzy Lucjan Wierzbicki
19:04-- Irena Pronczyk: Bardzo serdecznie chcialam podziękować Witkowi Wierzbickiemu i jego żonie za obecność na uroczystości odznaczenia moich rodzicòw medalem Prezydenta Polski za długoletnie pożycie małżeńskie.
19:21-- Wiktor Wierzbicki: BĘDĘ ŻYŁ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dzięki.
21:17-- Krzysztof: Kustoszowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
5:40-- Wiktor Wierzbicki: Dzięki za info.Super.
11:27-- Wierzbicki: Zainteresowanych informuję i Pana Kustosza że 27 maja 2017 roku odbędzie się zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Więcej informacji na stronie szkoły.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Pogoda

Polecamy

TATARSKA JURTA

Ostatnio na forum:

  • Wiktor Wierzbicki's Avatar
  • Co się dzieje - dziś (160 Posty)
  • Informacja dla byłych mieszkańców Góran odwiedzających naszą stronę. W dniu 22.01.2020 roku zmarła w wieku 88 lat Klementyna Stankiewicz. Spoczęła na cmentarzu w Podlipkach obok swego męża Tadeusza. Niech spoczywa w pokoju. Zenkowi i Heńkowi składamy serdeczne wyrazy współczucia.
  • 1 miesiąc 1 tydzień temu
  • Wiktor Wierzbicki's Avatar
  • Co się dzieje - dziś (160 Posty)
  • Następna osoba pochodząca z Plant odeszła do wieczności. W wieku 69 lat zmarła Galina Prokopczyk z domu Greś. Galka to córka Olgi z domu Miszczuk i Jana Greś, siostra Mirosławy i Walentyny. Spoczęła na cmentarzu prawosławnym w Supraślu obok męża i córki.Córce Kasi , siostrze Walentynie oraz całej rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.Niech spoczywa w pokoju.
  • 1 miesiąc 2 tyg. temu
  • Wiktor Wierzbicki's Avatar
  • Co się dzieje - dziś (160 Posty)
  • Szanowni Plantowianie,Swidziałówkowicze,Borsukowinianie i Kłyszawkowicze. Uruchomiłem nowe okno ,w którym opisuję plantowskie rodziny - kolejno od Wygona zaczynając. Ponadto dzięki uprzejmości pani Nadziei Miszczuk ze Studzionki zamieszczam trochę zdjęć jej rodziny i znajomych.Przy okazji okazało się ,że pani Nadzia jest moja kuzynką.Jej babcia była z domu Wierzbicka Teresa i była siostrą cioteczną mego pradziadka Jana.Pani Teresa Wierzbicka po mężu Chlabicz pochodziła z...
  • 2 mies. 6 dni temu
  • Wiktor Wierzbicki's Avatar
  • Co się dzieje na stronce (159 Posty)
  • Dwa tygodnie temu odwiedził Świdziałówkę potomek rodziny Łopatów.Rozmawiał z Józkiem Prochackim ale ,że to był poniedziałek to mnie nie było.Jeszcze pracuję.Mam prośbę do tego pana z rodziny Łopatów czy jak mówi Józek teraz z rodziny Janowiczów o kontakt.Najlepiej na mój prywatny mail: \n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Brak mi informacji o wielu rodzinach w tym o rodzinie Łopatów. Tym bardziej ,że w moich zapiskach nikt z 3 rodzin Łopatów nie figuruje z imieniem Maria.Za...
  • 8 mies. 3 tyg. temu
  • Wiktor Wierzbicki's Avatar
  • Co się dzieje na stronce (159 Posty)
  • No i się pomyliłem ale mam nadzieję ,że Fela się nie obrazi.Pisząc o śmierci Feli Antonowicz z domu Szeremeta pomyliłem imię .Powinno być Feliksa Antonowicz.Jeszcze raz - Fela się nie gniewaj.
  • 8 mies. 3 tyg. temu
Wróć do czatu
2 3 4 5 6 7
9-11 11:24:52 admin Witam, dodałem KATALOG PUBLICZNY w galerii. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać tam ciekawe zdjęcia. Zobaczymy jak będzie z miejscem na serwerze.
7-11 9:22:16 stasia Mieszkańcy Świdziałówki we współczesnej fotografii.Gdyby tak zainteresowani sami mogli je zamieszczać?Co sądzi o tym administrator?
30-10 15:43:58 Wiktor Wierzbicki Pytasz i masz odpowiedż.W dniu 2 listopada msze będą odprawiane o godz. 9.00 i o 10.00.Po mszy o godzinie 10.00 odbędzie się procesja na cmentarz.
30-10 12:12:45 kriz1973 Witam. Mam prośbę aby podać jeszcze godziny mszy 2 listopada
28-10 19:35:11 Wiktor Wierzbicki Informuję wszystkich zainteresowanych,że w dniu Wszystkich Świętych msza będzie o godzinie 10.00 , natomiast procesja na cmentarz z wypominkami o godzinie 16.00.
28-10 13:25:47 Wierzbicki Proszę o informację o której godzinie będzie msza w Podlipkach na Wszystkich Świętych 1 listopada 2013 r
23-10 15:23:55 stasia Dziekuje też Aldonce za udostępnienie zdjęcia.Trudno mi siebie poznać.Bardziej przypominam Felę Miron.Czas robi swoje.Pozdrawiam cie Aldonko jeśli masz do tego mini czatu dostęp.
23-10 15:05:34 stasia Nie wiem jak Panu dziekować.Mam tylko jedno zdjęcie z lat dziecinnych, z moim braciszkiem Tadziem. Mieliśmy może po 5-6 lat.Sama go uratowałam od zniszczenia. To będzie drugie.Jeszcz raz najmocniej dziękuję.Pozostawi Pan po sobie dla Świdziałówki i nie tylko wspaniałą spuściznę.Brawo!!!Juz otwieram...
23-10 14:11:49 Wiktor Wierzbicki Dzień dobry pani Stasiu.Polecam świeżutkie zdjęcie w zkładce"Parafia".Może rozpozna pani kogoś?
22-10 6:02:05 kriz1973 dziękuję za informację
18-10 15:51:51 stasia Pana przepis na kisiel z owsa przypomniał mi zapomnianą trochę potrawę, którą mama gotowała na prośbę taty.Uwielbiał go.A pan Czyżewski pomagał w różnych pracach u Gryków.Przychodził codziennie Nazywano go parobkiem.Może ludzie zazdrościli Grykom takiego robotnika?
14-10 13:33:13 Wiktor Wierzbicki Nie było zmiany.Po prostu w związku z absencja ks Bronisława zastępujący go ks Okurowski odprawił tylko mszę o godz. 10.00.Za tydzień wszystko wraca do normy.
14-10 6:26:24 kriz1973 daję minusa administratorom za brak informacji o zmianie godzin mszy świętych w Podlipkach, przyjechałem i klamkę pocałowałem :)
12-10 14:17:32 stasia Weekend...Zapraszam was więc na ucztę melomana.Akordeon w innym wydaniu niż się zwykle kojarzy.Na You Tubie.Możdżer+Aukso, Motion Trio-"Orawa" W. Kilara.Jeden z muzyków podobny do mnie.Przypadek to???
9-10 16:51:18 stasia Kolejne zdjęcia do kolekcji z Borsukowiny.Bardzo dziękuję.PRZE-MI-JA-NIE...niestety.Ślę wszystkim gościom jesienne pozdrowienia na złotym liściu wraz z kroplą rosy a wszystko przepasane srebrną nitką babiego lata.Hej!
9-10 16:45:45 stasia Bednarek"Cisza".Ta piosenka wprowadzi was w dobry nastrój w wieczornym ciepełku domowego ogniska.Znajdziecie ją na stronie-Co mi w duszy gra
8-10 17:38:35 Wiktor Wierzbicki Pani Stasiu.W zakładce"Prończyki" zamieściłem świeżutkie zdjęcia pani rodzinnego domu.Niestety zdjęcia od Aldony nie otrzymałem ,bo jej nie mogłem zastać.Może za tydzień.
3-10 17:02:30 stasia Dziękuję.To mi w duszy gra więc i pisać łatwiej.Pozdro.
3-10 13:31:19 Wiktor Wierzbicki W sobotę pojadę na Borsukowinę i popatrzę na dom Prończyków.Zrobię kilka zdjęć.Muszę przyznać ,że czytając wpisy pani Stasi widzi się obrazy przeszłości .Na sobotę wieczorem umówiłem si ę z Aldoną.Ma mi dać swoje zdjęcie z I Komunii Świętej.Na tym zdjęciu stoi Aldona Borowik i Stasia Prończyk.Będzie znowu co wspominać.
3-10 13:27:47 Wiktor Wierzbicki Brawo Wojtek za spostrzegawczość.Nie będę poprawiać ,niech ludzie czytają z poprawką!!!
3-10 7:38:52 wojtek zdjęcie 533 - dokonałem niesmiałej korekty architektonicznej :)
28-9 8:53:06 stasia Wszystkim gościom, z życzeniami miłego weekendu, proponuję piosenkę,którą śpiewa Mela Koteluk.Kliknij na Facebook, link znajdziesz na stronie-Psychoterapia Bez Tajemnic.
27-9 16:09:02 stasia Wiktorze.Zdaje się, że nie znam nikogo z zalogowanych tu gości.No może trochę Pana przez pisemny kontakt.Pozdrawiam.
27-9 10:52:38 Wierzbicki W piątek 27 września o godzinie 12;50 stronkę odwiedzało 160 gości. Nie wiem czy kiedykolwiek było tylu mieszkańców co teraz serwujących po stronce.
24-9 19:26:21 Wiktor Wierzbicki Wszyscy oglądają siatkówkę to i ja idę.Może za tydzień się uda.Pa,pa.
24-9 19:00:53 Wiktor Wierzbicki No to jak? jest ktoś na gadu?
21-9 12:20:30 stasia Dziekuję bardzo.Już wszystko rozumiem.Pozdrawiam z Augustowa , dziś trochę słonecznego.
19-9 14:40:39 Wiktor Wierzbicki Pani Stasiu.Czytać mogą wszyscy goście odwiedzajacy stronę oraz przegladajacy ją w Googlach czy Yuutubie.Zamieszczać wpisy mogą tylko zalogowani uzytkownicy.Chodzi mi oto ,żeby nie było chamstwa czy wulgaryzmów.Natomiast w tym gadu gadu plantowskim możemy pisać jak chcemy aby tylko zalogowały sie osoby o tej samej porze.Dlatego moja propozycja wtorku o 21.00.Może wypali.Pozdrawiam.A wiersz bardzo mi się podoba.
19-9 14:31:31 stasia Z trudnością jeszcze w tym wszystkim sie poruszam.Chciałabym aby moje wpisy mogli czytać wszyscy zainteresowani goście aby mieć z nimi jakiś kontakt.Pozdrowienia!
18-9 8:35:10 stasia A do tej pory nie było takiej możliwości?Sądziłam, że tak.Niezbyt jeszcze w tym się orientuję.Fajnie byłoby pogadać z kimś z dawnych lat.
18-9 7:31:11 Wiktor Wierzbicki Słuchajcie.Pani Stasia podsunęła pewien pomysł.Spróbujmy umawiać sie na pogaduchy w kazdy wtorek o 21.00.Może uda się choć z kilkoma osobami pogadać.Ja w każdy wtorek będę o 21.00 wywoływać zalogowanych.Spróbujmy .
17-9 19:09:46 stasia Witam wszystkich "Plantowiczów" i nie tylko.Wiem, że jest sporo zalogowanych gości i jestem ciekawa z kim będę mogła się skontaktować.Pozdrawiam.
10-9 16:18:23 Krzysztof Minął tydzień wtorek się kończy a zdjęć nie ma. Może w końcu Kustosz sam się nauczy tej "roboty". Wystarczy raz zapisać na karteczce i nie zwalać na brak możliwości czasowych admina. Pozdrawiam i poddaję pod rozwagę moją propozycję.
2-9 18:44:01 Wiktor Wierzbicki Pomalutku.
2-9 18:26:10 Krzysztof Poniedziałek się kończy a gdzie nowe zdjęcia ?
29-8 6:10:58 Wiktor Wierzbicki wiktorwierzbicki1956@o2.pl
29-8 3:28:06 Irena Pronczyk Mam pytanie - na jaki adres mogę wysłać zdjęcia ? Proszę mi przypomnieć.
29-8 3:23:44 Irena Pronczyk Pozdrawiam oczywiście tych których miałam okazję spotkac po latach, a więcciebie Witek , Krzyśka z żoną Lutka i wogóle wszystkich. Musimy to powtórzyć..Zdjęcia są fajne - cudowna pamiatka dla mnie
29-8 3:21:18 Irena Pronczyk bardzo serdecznie pozdrawiam Stasie Prończyk.Witek obiecuję zdjęcia, ale jestem zależna od mojej córki niestety.Pobyt w Plantach wspominam cudownie.
29-8 3:20:04 Irena Pronczyk się przypomnieć moje hasło.
29-8 3:19:33 Irena Pronczyk Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Nareszcie udało mi
28-8 19:00:48 Stasia Prończyk I znów wróciły wspomnienia.One sa częścią nas i wzbogacają nasze życie.Ech...Stasiu...Stasiu...Na zdjęciach wciąż jesteś.Dziękuję panie Wiktorze, że pan to ocala od zapomnienia.Piękne...
28-8 17:24:49 Krzysztof Widziałem nowe zdjęcia a przy czyich starych domach stoi Stasio ?
27-8 12:55:43 Wiktor Wierzbicki Może Irena Wożniak obudzi się w USA i podeśle fotki z pobytu na Plantach???
27-8 5:00:04 Wiktor Wierzbicki Super . Będę czekać.Do usłyszenia.
26-8 18:06:27 Stasia Prończyk Mam dużo ciekawych zdjęć ale nie potrafię ich panu przesłać.Czekam z tym na syna a on mieszka w Krakowie.Pozdrawiam wszystkich.Stasia.
14-8 12:57:20 Wierzbicki Zastanawiam się kto zdmuchnie te dwie świece w drugą rocznicę istnienia stronki , mam pewne propozycje na jubileuszowy wieczór . pozdrawiam Lucjan
13-8 21:24:26 Stasia Prończyk Pozdrawiam mego chrzestnego,Witka Pronczyka, jego żonę Galę, Irenę i Waldemara z rodzinami i resztę klanu Prończyków.
12-8 19:45:07 Wiktor Wierzbicki No zobaczcie jak ten czas leci.Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.
12-8 10:16:45 wojtek z okazji 2 -latki wszystkiego najlepszego prowadzącym i użytkownikom :)
2 3 4 5 6 7
Wróć do czatu

W I O S N A

L A T O

J E S I E Ń

Z I M A