Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mini-czat

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat
15:45-- Irena Pronczyk: Tata Wiktor Prończyk zakochany w swojej rodzinnej miejscowośći Planty pozegnał sie z nami wszystkimi 12 lipca . Prosze o gprącą modlitwe
12:46-- wojtek: No i mamy weekend majowy w pieknych okolicznościach przyrody sołeckiej :) do zobaczenia w Świdziałówce
19:13-- Renata Sokołowska: Dzień dobry, proszę o wszelkie informacje o moich dziadkach Sokolowskich, którzy mieszkali w domu nr 93, dziadek był leśniczym.
5:41-- Wiktor Wierzbicki: Bartkowi i wszystkim dzieciom spędzającym czas w Świdziałówce i na Plantach życzymy radości i samych super mega zabaw na podwórkach.
17:48-- Bartek: wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka życzy Bartek dla siebie :P :P
6:22-- wojtek: A propos apiterapii to pragnę poinformować, iż w poprzedni weekend można było posiedzieć i pooddychać powietrzem z ula przy ognisku i super towarzystwie. Pozdrowienia dla ostatniego domu w Swidziałowce :)
5:07-- Wiktor Wierzbicki: A pszczoła nie ugryzie??
18:36-- Bartek: Siemanko O.O
6:44-- Wierzbicki: Zaskoczenie taką wiedzą o byłych mieszkańcach . Urodziłem się w Świdziałówce w 1952 r i nic o tych mieszkańcach nie słyszałem. Gratuluję wiedzy i dociekliwości w dokumentowaniu okolicy. Lucjan Wierzbicki
18:41-- Krzysztof: Widzę ,że historyk pracuje. Pozdrowienia ze Swidziałówki
18:34-- admin: Witam wszystkich. Dodałem HISTORIE RODZIN, komentarze i merytoryczna dyskusja na tą chwilę możliwa tylko na forum w wątku o takiej samej nazwie.
6:22-- Wiktor Wierzbicki: do E..A:zdjęcie nr 315 poprawione.Bardzo dziękuję za uzupełnienie.Pozdrawiam
19:25-- E...A: Zdjęcie 315.Pod 13 jest Miszczuk Mikołaj ze Studzionk:)i.Pozdrawiam.
12:36-- Wiktor Wierzbicki: Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia,spokojnych , niezapomnianych chwil w rodzinnym gronie.Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w Nowym 2020 Roku.
7:06-- wojtek: Dużo zdrowia, pomyślności i jeszcze raz pieniędzy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego 2020 roku życzy Wojtek z rodziną :)
7:05-- wojtek: W dniu Bożego Narodzenia;
Dziś składamy Wam życzenia,
Aby raźniej w duszy było,
Aby Wam się dłużej żyło,
Aby szczęścia i radości,
Pomyślności i miłości
Z życia nigdy nie ubyło,
Aby Wam się lepiej żyło.
W życiu bez smutku i cierpienia,
Oto moje Nasze są życzenia.
18:51-- stasia: «link»
5:15-- Wiktor Wierzbicki: Już dawno tak długo nie łaziłem po Augustowie.
18:19-- stasia: «link»
3:35-- Wiktor Wierzbicki: Radosnego świętowania oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego życzy Wiktor Wierzbicki.
5:33-- wojtek: Pogody, słońca, radości,
w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody
- to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych,
Świąt wesołych oraz zdrowych! życzy Poleska :)
5:32-- wojtek: Pogody, słońca, radości,
w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody
- to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych,
Świąt wesołych oraz zdrowych!
11:05-- Wierzbicki: Jednak UNIBEP będzie budował drogę z Ostrowia do Góran - marna szansa że zrobi to dobrze i w terminie . Już budował droge do Dabrowy - to niewiarygodny wykonawca ale najtańszy.
15:26-- Wiktor Wierzbicki: No to aby do 17.09.2019 roku i będziemy jeżdzić asfaltem aż do Góran.Ale będzie wygoda.Prawie jak w Unii Europejskiej.
6:17-- Wierzbicki: Na stronie isokolka nowe zadania powiatu poz 2 z sesji rady powiatu ujęto do przebudowy w 2019 r drogę z Ostrowia Północnego do Góran. Może kiedyś zrobią pożądną drogę do Nowej Swidziałówki i PLANT
11:18-- wojtek: "To właśnie tego wieczoru
Od bardzo wielu wieków
Pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku" *

Niech ta magiczna moc wigilijnego
wieczoru przyniesie Wam spokój i radość,
A każda chwila świąt Bożego Narodzenia
niech żyje własnym pięknem

życzy Wojtek z rodziną :)
10:18-- Wiktor Wierzbicki: Zgodnie z informacją podaną dziś przez proboszcza podlipskiego Msza Święta w dniu Wszystkich Świętych czyli 01.11.2018 roku będzie odprawiona o godzinie 10.00. Po mszy procesja na cmentarz i wypominki.
17:34-- Wiktor Wierzbicki: Coś się dzieje w Elblągu i Pasłęku bo gromkie "sto lat" słychać było aż na Plantach.To rodzina i koledzy śpiewali Zygmuntowi Prończykowi.A dlaczego? A no dlatego ,że skończył 70 lat.Planty dziś też zaśpiewają!!!!Powinien usłyszeć.
5:40-- Wiktor Wierzbicki: Wszystkich którzy pytali o zdrowie Mikołaja Kłusewicza informuję ,że czuje się dobrze ,już przyjeżdża na Borsukowinę a tych co chcą się więcej dowiedzieć zaprasza w odwiedziny.
17:43-- Wiktor Wierzbicki: Msza żałobna za Ś P Sławka Kłusewicza zostanie odprawiona w cerkwi w Ostrowiu w sobotę 18.08 2018 roku o godzinie 9.00
5:39-- Wiktor Wierzbicki: Msza Święta przy krzyżu na rozstajach dróg zostanie odprawiona w sobotę 28.07.2018 roku o godzinie 18.00.Zapraszamy na modlitwę w intencji Świdziałówki,Plant,Kłyszawki i Borsukowiny.
5:28-- Wiktor Wierzbicki: Pogrzeb Sławka Kłusewicza odbędzie się w środę 27.06.2018 roku w Szczecinie.
5:14-- Wierzbicki: Msza święta w Podlipkach na Boże Ciało 31 maja 2018 r o godzinie 10 wraz z procesją.
20:50-- Krzysztof: Wszystkim byłym i obecnym mieszkańcom Świdziałówki , Borsukowiny, Kłyszawki i pobliskich miejscowości życzę Wesołych Świąt
16:59-- stasia: Zachowaj w sercu
czarodziejską magię Świąt
na cały Nowy Rok...
Nie pozwól zgasnąć
bożonarodzeniowym światełkom
radości...
18:06-- stasia: Te dni to czas refleksji i zadumy nad nieodłącznym elementem życia jakim jest przemijanie… W tym zabieganym i nowoczesnym życiu tak często zapominamy ile znaczy i jak ważne jest ludzkie życie… Te dni to czas wspomnień i tęsknota za czymś, czego już nie ma…Myślami i sercem jesteśmy z naszymi bliskimi którzy już niestety odeszli na tą drugą stronę… Którzy już na zawsze będą częścią naszej historii.. których nadal kochamy i tak bardzo nam ich brakuje...

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

Pogoda

Polecamy

TATARSKA JURTA

Wróć do czatu
1 2 3 4 5 6
3-9 18:20:11 Irena Pronczyk przeprasza przestawiam troche litery a potem nie moge poprawic sorrki
3-9 18:19:23 Irena Pronczyk Stasiy, mam nadzieje na spotkanie z Toba przy nastepnej mojej wizycie w Polsce
3-9 18:09:18 Irena Pronczyk Wite k bardzo Ci dziekuje za dodanie nowych zdjec domu moich rodzicow.Jestem pod wrazeniem. Tata zrobil kawal dobrej roboty -musimy to oblac moze juz niedlugo.
4-8 12:13:34 stasia Dziękuję Ci Wiktorze za szczególne uwiecznienie pamięci Mojej Mamy Romci, w specjalnej zakładce zdjęciowej.Wzruszające to i piękne.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzieli udział w ostatnim Jej pożegnaniu.Pozdrawiam najcieplej.
15-7 9:07:30 stasia I ja tam byłam kilka dni temu.Teraz czekam na urlop mego Marcina by choć trochę wyplenić chwastowisko na moim podwórku.Dla wszystkich "plantowców'' dedykuje piosenkę "Nalejcie piwa"- A.Szarek i M.Foltat.(Youtube)...Taka do grilla...Bawcie sie dobrze!
14-7 6:03:12 Wiktor Wierzbicki Cześć dziewczyny.Przeyłam Wam "plantowskie" pozdrowienia.Żeby wprowadzić nutkę zazdrości powiem ,że za tydzień jadę na 10 dni urlopu na Plantach zwanych Świdziałówką.
13-7 13:45:28 Irena Pronczyk Stasiu bardzo serdecznie Ci dziękuję , równiez pozdrawiam Ciebie i Twoja super rodzinkę.Może za rok spotkamy się w Plantach . Piosenkę wysłucham z przyjemnością
12-7 20:40:56 stasia Pozdrawiam Cię Irenko z Augustowa.Chciałabym zadedykować Ci piosenkę "NA SKRZYDŁACH ROZTAŃCZONYCH MARZEŃ"- śpiewa Zosia Nowakowska ( Youtube)
11-7 14:29:15 Irena Pronczyk Witek chce ci bardzo serdecznie podziekowac za to ze pomagasz moim rodzicom .Jestem ci ogromnie wdzieczna.Jezeli mozesz to raz jeszcze podaj mi swoj e-mail. Moj zapewne masz dZIEKUJE I POZDRAWIAM
11-7 14:26:23 Irena Pronczyk Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.Dawno nie zagladalam na strone ,ale oczywiscie jestem na biezaco z realacji moich rodzicow, ktorzy sa w Plantach stalymi goscmi.
16-6 12:43:42 Wiktor Wierzbicki Boże Ciało.Informuję zainteresowanych ,że Msza Święta z procesją zostanie w kościele w Podlipkach odprawiona o godzinie 10.00.
11-5 12:01:40 stasia Aż Ci zazdroszczę Wiktorze tych spacerów po Plantach...Dziękuję za umieszczenie moich rodzinnych zdjęć na Forum Swidziałówki.Niech wspólnie z innymi tworzą społeczną historię Świdziałówki.Przesyłam troche deszczowe ale ciepłe pozdrowienia wszystkim.
11-5 5:32:28 Wiktor Wierzbicki Zrobiliśmy z Mirkiem obchód poranny.Na "pierahonie"chodzą sarenki,u Łopatów na jesionie huczy dudek,zapach bzów jest wprost odurzający,szpaki karmią młode-trochę chłodno ale słoneczko rozwesela od rana.I ten brak tempa,całkowity spokój.
29-4 8:34:07 wojtek w moim katalogu przedstawiam wzór piaskownicy plantowskiej :)
26-4 4:47:16 Wiktor Wierzbicki Jadę na Planty!!!
25-4 7:46:20 Wierzbicki Zastanawiające jest dlaczego brak zdjęć w Zakładce Bartek B. Uważam ,że powinny w tej zakładce ukazywać się przynajmniej po jednym zdjęciu tygodniowe żeby było widać postępy w rozwoju następcy Admina - no może to jeszcze daleka perspektywa ale dokumentować należy.
19-4 18:32:27 heniek Wielkiej Nocy czas nadchodzi.Cały dzień się człowiek głodzi, by móc jutro o poranku siąść za stołem przy śniadanku. Zjeść kosz cały z jajeczkami. A już następnego ranka wiadrem wody zlać Baranka! Radosnego Alleluja!!! Smacznego Święconego i mokrego Dyngusa! Wszystkim użytkownikom,oraz gościom życzy Heniek Snarski z rodziną.
7-4 17:43:41 Wiktor Wierzbicki Pozdrawiam Stasię.Sorry jak mówiła wicepremier,ale się nie spostrzegłem.Na Plantach coraz ciekawiej.Miałem pojechać na Borsukowinę i sprawdzić te szopy na Waszym podwórzu,bo myślałem że tan już nic nie ma.Ciągle brak czasu.Teraz czekam na długi majowy weekend.Może tym razem się uda.Przesyłam posdrowienia.
6-4 14:53:00 stasia Witam Wiktorze! Co nowego na Plantach?Wiosna w pełni?Pozdrawiam słonecznie z Augustowa.
3-4 7:48:28 wojtek widze że Bartosz B. rozpoczyna działalnosć fotograficzną na stronce :) życzymy udanych ujęć
25-2 6:53:21 Wiktor Wierzbicki Dzień dobry Aniu.Postaram się ,choć jest to bardzo trudne.Żyje bardzo mało osób ,które to pamiętają.Ale przybliżony okres tam gdzie będzie to możliwe będę podawać.
24-2 17:34:43 Anna Rodziewicz Mam ogromną prośbę - proszę o dopisywanie lat, w których były wykonywane zdjęcia. WieIe osób na zdjęciach już nie żyje, a czas tak szybko leci, że nie sposób umiejscowić to w ramach czasowych
22-2 18:44:18 Krzysztof Sie ma. Jutro wybieram się na starocie - zajechać ?
22-2 18:33:46 Wiktor Wierzbicki Właśnie zaczytałem się w poprzednich wpisach.Opis domu wna Borsukowinie jest prawie dokładny ze zdjęciem z czasów świetności domu na Borsukowinie.Po\zdrawiam Augustowiankę.
22-2 18:30:42 stasia Cała przyjemnośc po mojej stronie, Wiktorze.Pozdrawiam wieczorową porą.
22-2 12:55:36 Wiktor Wierzbicki Po raz pierwszy od dawna weekend spędzam poza Świdziałówka.I czegoś mi brakuje.Weekend bez Plant to weekend stracony.Ale za tydzień napewno pojadę i zabiorę państwa Prończyków.Może już knihi przyleciały?
20-2 12:20:04 stasia Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Borsukowiny, Świdziałówki i okolic.
5-2 21:04:59 stasia Panie Wiktorze.Podpisuje Pan te zdjęcia tak dokładnie z właściwym komentarzem, że nic dodawać już nie muszę.Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
26-1 6:44:15 Wiktor Wierzbicki Dziś dużo przyjemniej .U mnie tylko -9.Idę na spacer.A poprzedniej nocy na Kłyszawce było -28.
25-1 11:13:06 stasia Dziękuje bardzo.Spróbuję , chętnie wykorzystam tę możliwość.U nas też mrooooooźno!Takie prawa zimy...wreszcie.Pozdrawiam serdecznie.
25-1 7:34:55 Wiktor Wierzbicki Panią Stasię informuję ,że jako osoba zalogowana ma prawo do jednego komentarza do każdego zdjecia.
25-1 6:22:53 Wiktor Wierzbicki Brrrrrr.Jest -21.Spacer poranny musi poczekać.Wczoraj wieczorem doszliśmy tylko do Kazia a mieliśmy dojść do krzyża powstańca na Borsukowinie.No to na dobry dzień wrzucę pierwszą "piątkę"zdjęć rodziny Prończyków z Borsukowiny .
23-1 5:53:08 Irena Pronczyk i troche ci zazdroszcze , a zwlaszcza babciom, wiec pozdrawiam tez twoja zone w roli babci. Jezelichodzi o pogode to widze ze Polska dotrzymuje towarzystwa Ameryce i do was przyszla zima. U nas dzisiaj bylo -16 i caly tydziez zapowiada sie mrozny.Pozdrawiam wszystkich jednak cieplutko Pa Pa
23-1 5:50:13 Irena Pronczyk Witek, szczerze to Ciebie nie kojarze z "dziadkiem:\" no ale ...
22-1 14:28:37 Wiktor Wierzbicki Ja podwójny dziadek bardzo Ci dziękuję!
21-1 22:26:43 Irena Pronczyk 100 lat wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich swieta,a szczegolnie pozdrawiamy Babcie Halinke i Dziadka Witka
19-1 21:36:06 stasia Dziękuję za pracę nad zdjęciami.Była żona Tadzia to Alicja.Serdeczności przesyłam.
19-1 16:47:42 Wiktor Wierzbicki Witam panią Stasię.Pozdrowienia przekazałem.Przekazuję też pozdrowienia od pana Witka i pani Gali.Za tydzień przez 3 tygodnie będą już zdjęcia z pani kolekcji.Jeśli można prosić o imię byłej żony Tadeusza to poproszę.Pozdrawiam mrożny i śnieżny Augustów ale w Białymstoku wcale nie jest lepiej.
17-1 20:18:49 Wiktor Wierzbicki Wielkie dzięki.Jutro idę do nich na kawę to przekażę.Pozdrowię również panią Zinę.
17-1 19:42:02 stasia Aż zazdroszczę Ci Wiktorze.Pozdrowienia PP.Prończykom i reszcie Plantowcom.
17-1 18:42:50 Wiktor Wierzbicki Ale napadało w Plantach.Mimo dużej ilości śniegu ja wraz z państwem Prończyk postanowiliśmy rozweselić wioskę.Ładnie wieczorem wyglądała Borsukowina.Dym od Nowaków i od Mirka widoczny z daleka.Idę na spacer do krzyża.
3-1 17:48:17 stasia NA NOWY 2014 ROK Jeśli nadzieja jest minutką-wysyłam Wam godzinę. Jeśli szczęście jest liściem-wysyłam Wam drzewo.Serdeczności przesyłam z serca.
2-1 13:53:20 Wiktor Wierzbicki Co słychać?
12-12 15:46:15 Wiktor Wierzbicki Pani Stasiu.Jeśli można,to poproszę zdjęcia archiwalne na moją prywatną pocztę.Tylko ja mogę zamieszczać zdjęcia w rubrykach archiwalnych.Chodzi o odpowiedzialność i ład na stronie.Zamieszczenie w innych rubrykach spowoduje ,że może tego nikt nie zobaczyć.Ja po obróbce zdjęć będę zamieszczać jesukcesywnie.Przyjąłem 5 zdjęć tygodniowo.I nie wszystkie od razu.Dozowanie jest wskazane.A kwiaty są urocze.U Was obok domu jest dużo miechunek i plantowskich astrów.Może temat na zimę??
12-12 15:01:44 stasia Pytanie...Zdjęć arch.mojej rodz.mam dużo.Czy można zamieścić wszystkie, czy ilość musi być ograniczona? Czy mogę je zamieścić w ogólnej zakładce np.Prończyki z B. czy podzielic na grupy?Pozdrawiam .A kwiaty i inne obrazki to moje próbki.
11-12 21:22:48 Wiktor Wierzbicki Pani Stasiu.W niedzielę napiszę na prywatną pocztę bo może rodzina sobie nie życzy.A te malowane kwiaty to rozumiem ,że to pani twórczość?
11-12 17:38:34 stasia BAZYLI KŁUSEWICZ...Zobaczyłam jego zdjęcie.Był częstym gościem w naszym domu w Borsukowinie.Jakie były jego dalsze losy?Czy ktoś się w tym orientuje?Pozdrawiam.
4-12 4:49:13 Irena Pronczyk Postaram się to zrobić , ale niektórych osób też nie znam, są tam dzieci i wnuki ze strony siostry mojego taty , cioci Władzi, która mieszkała w okolicach Pasłęka (koło Elbląga)
27-11 14:56:56 Wiktor Wierzbicki Irenę poprosimy o opisanie zdjęcia w zakładce"Prończyk"Ja niestety połowy obecnych tam ludzi nie znam.
27-11 8:56:00 Wiktor Wierzbicki To ja może póżniej?!?!
1 2 3 4 5 6
Wróć do czatu

W I O S N A

L A T O

J E S I E Ń

Z I M A